Ostutingimused

ByHand OÜ

registrikood 11489582

asukohaga Viljandi Viljandimaa

Palume enne ostu sooritamist tutvuda meie müügitingimustega, lisaküsimuste korral kirjutada annika@byhand.ee või helistada tel. 56 80 7040. ByHand OÜ tegutseb häid kaubandustavasid arvestades.

Müügitingimused kehtivad veebipoest kaupade ostmisel.

Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde, hinnad kuvatakse eurodes ( €). Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kauba kätte- toimetamise tasu sõltub kättetoimetamise viisist ning pakendi suurusest.

Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.

Teave kauba kohta on esitatud veebipoes vahetult kauba juures.

 

Tellimuse vormistamine.

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi.

Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Kauba müüja saadab tellimuses märgitud e-maili aadressile arve.

Ekraanile kuvatakse tasu suurus (makseid võetakse vastu valuutas €), mille saab tasuda turvaliselt läbi järgnevate makseviiside:

  • Eesti pangalingid: Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop Pank, Pocopay

 

Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

Veebipoe omanik on isikuandmete vastutav töötleja.

Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest ByHand OÜ arveldus-kontole.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

Eritellimusel tellitud toodete (ostja soovitud mudel, suurus, värv, mis ei ole ByHand OÜ Eesti laos) korral on ByHand OÜ-l õigus vormistada ettemaksuarve 100% summa ulatuses. Eritellimusel tellitud tooteid ei osteta tagasi ega vahetata teiste toodete vastu.

 

Kohaletoimetamine.

Kaupa saadame Eesti piires pakiautomaati või kulleriga (Omniva, Smartpost, DPD).

Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures. Tellimused, mille ostusumma ületab 83,33€+km, kannab saatekulu kauba müüja.

"Tulen ise järele" saatmisvarianti saab kasutada tellimustel alates 50€+km.

Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 2-4 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest, väljapoole Eestit üldjuhul 14 kalendripäeva jooksul. Kaup postitatakse kahe tööpäeva jooksul peale makse laekumist ByHand OÜ arvelduskontole.

Kauba tarne toimub läbi Omniva, Smartposti, DPD ning "tulen ise järgi" .

 

Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul.

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik. Taganemisõigus ei kohaldu ka juhul kui tooted on tellitud ByHand OÜ lattu vastavalt ostja soovitud suurusele ning värvile. Taganemisõigus ei kohaldu kui hobustele mõeldud tooteid on füüsiliselt proovitud hobusel. Taganemisõigus ei rakendu hobusöötadele ja maiustele. Taganemisõigus ei rakendu toodetele, mille allahindlus on 50% või rohkem.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on ByHand OÜ-l õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Tagastatav kaup peab olema originaalpakendis ning sellelt ei tohi olla eemaldatud etikette.

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus ning saata see e-posti aadressile annika@byhand.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kätte-saamisest.

Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul Smartposti või Omniva pakiautomaati Viljandi Männimäe Selver, tel. 56 80 7040.

ByHand OÜ tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, toote/toodete maksumuse. Ostja poolt tasutud transpordikulu tagastamisele ei kuulu. Juhul kui tagastatava toote väärtus on võimaldanud ostu tasuta transporditeenusega, kuulub müüja poolt tagastamisele saatekulu võrra väiksem summa.

ByHand OÜ võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud.

ByHand OÜ-l on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

Juhul kui ostja soovib kaupa vahetada, tuleb tagastatav toode saata tagasi müüjale ning tasuda vastavalt müüja saadetud arvele uue toote saatmiskulud.

 

Pretensiooni esitamise õigus.

ByHand OÜ vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel. Ostja kohustub kauba kättesaamisel selle põhjalikult üle vaatama, kontrollima lukkude, kinnituste ning trukkide töökorras olekut. Puuduse ilmnemisel on ostja kohustatud koheselt teavitama ByHand OÜ-d ilmnenud puudusest 14 päeva jooksul. Hilisemalt ilmnenud vead loetakse kasutusel tekkivateks vigadeks ning neid ei loeta enam kauba puudusteks.

Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda ByHand OÜpoole, saates e-kirja aadressile annika@byhand.ee.

 

Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale. Niisamuti ei kuulu pretensioonide esitamise põhjuste alla mittesihipärane kasutamine, hooletus ning toote mittenõuetekohane hooldamine. Transpordi käigus tekkinud vigastuste ja kahjustuste eest vastutab teenust osutanud ettevõte.

Kui ByHand OÜ-lt ostetud kaubal on puudused, mille eest ByHand OÜ vastutab, parandab ByHand OÜ puudusega kauba enda poolt valitud parandaja juures. Kui kaupa ei ole võimalik parandada siis asendatakse puudusega toode samaväärse tootega (ostuhind). Juhul kui asendamine ei ole võimalik, tagastab ByHand OÜ ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

ByHand OÜ vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

 

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine.

Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks.

Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

 

Vaidluste lahendamine.

Kui ostjal on ByHand OÜ osas pretensioone, tuleb need saata e-kirjana

aadressile annika@byhand.ee

Kui ostja ja ByHand OÜ ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole.

Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.